Вплив дизайну на SEO набагато більший, ніж думає багато хто з вебмайстрів й сеошників. Він тісно пов’язаний з юзабіліті онлайн-ресурсу, проте, незважаючи на це, не варто ототожнювати ці поняття — відмінностей між ними не менше, ніж подібностей.
Поведінкові фактори — те, на що більше всього впливає зовнішній вигляд сайту, якщо мова йде про його зв’язок з SEO. Інтернет-магазини, портали та блоги з гармонійною гамою кольорів, правильно підібраними шрифтами і графічними елементами сприймаються відвідувачами, як надійні. І далі ви дізнаєтеся про те, які дії виконуються в першу чергу, щоби вплив дизайну сайту на просування був позитивним.
Як оптимізувати дизайн для відвідувачів
- Виправте неприємне оформлення, яке ріже очі і викликає негативні емоції. Інакше відвідувачі покинуть ваш інтернет-магазин, форум або блог, відразу після того, як зайшли на нього. Оптимізація дизайну сайту — завдання для дизайнера зі стажем або креативного агентства.
- Перевірка на адаптивність сайту — завдання, якому рекомендуємо поставити високий пріоритет. Адже навіть продумані в плані дизайну онлайн-ресурси, які ідеально виглядають на широкоформатних моніторах, можуть відображатися неправильно на дисплеях смартфонів, якщо не оптимізувати код і графіку під мобільні пристрої.
- Дизайн і просування сайту також пов’язують шрифти — витратьте сили й час, щоби підібрати їхнє правильне сімейство, розмір і колір. Тексти — найважливіша частина блогів, порталів, форумів і не менш важливий елемент інтернет-магазинів. Але мало хто буде читати навіть круті статті, якщо вони написані світло-сірим 9-піксельним Комік Сансом на білому тлі.
- Продумайте навігацію до дрібниць. Це елемент дизайну, який сильно впливає на те, повернеться відвідувач на ваш сайт ще раз або піде до конкурентів.
Як оптимізувати дизайн сайту для пошукових систем
- Не перевантажуйте веб-сторінки таблицями стилів або файлами скриптів тільки для того, щоби зробити їх більш красивими. З кожним новим рядком коду й кожним новим доданим графічним елементом, «вага» сторінок збільшується і вони починають завантажуватися повільніше. А повільні сайти не люблять ні відвідувачі, ні веб-краулери.
- Не створюйте навігацію з використанням JavaScript або Flash — пошукачі не особливо добре ставляться до цих технологій. Та й на юзабіліті сайту це впливає негативно — у браузерах, що не підтримують Flash і JavaScript або у яких вони відключені, сайтом буде неможливо повноцінно користуватися.
- Розміщуйте важливий текстовий контент у верхній частині веб-сторінки — цей трюк допомагає прискорити рух сайту до ТОП-1.
- Додайте на сайт внутрішній пошук. Деякі пошуковики розцінюють його, як елемент, завдяки якому стає зручно користуватися сайтом, і заохочують портали та інтернет-магазини з внутрішнім пошуком високими позиціями у видачі.
Ви дізналися, як дизайн сайту впливає на просування і які дії виконати в першу чергу для його оптимізації. Застосовуючи ці знання на практиці, ви створите красивий онлайн-ресурс, на якому відвідувачі будуть проводити багато часу, а пошукові роботи — давати пріоритет у русі до верху видачі.
Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал. Нагадаємо, що купити український хостинг ви можете у хостинг-компанія CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чату або по телефону ☎️ 0 800 219 220.