CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що таке бекап сайту

 3953
20.05.2019
article Бекап сайту — це, простою мовою, копія всіх даних онлайн-ресурсу. Його регулярне створення — гарантія того, що ви зможете швидко відновити свій інтернет-магазин, блог або портал у разі:

 • хакерської атаки або зараження вірусами;
 • знищення файлів у результаті дій некомпетентних користувачів, що мають доступ до адмінки або файлової системи сайту;
 • збоїв у роботі ресурсу після установки доповнень, плагінів і скриптів;
 • «падіння» сайту після оновлення движка, під керуванням якого він працює.

Крім того, без знання відповіді на питання про те, як зробити бекап сайту, у вас не вийде «переїхати» до іншого хостера.

Ще один спосіб застосування резервних копій онлайн-ресурсів — створення їхніх тестових версій. Це корисно, коли ви, наприклад, плануєте додати нову функцію у свій інтернет-магазин, блог або портал і хочете перевірити, як це відіб’ється на його роботі, чи не буде конфліктів з уже встановленими скриптами або плагінами і т. д.

Наступне питання, яке рекомендуємо вивчити відразу після того, як ви дізналися що таке бекап — типи резервних копій.

Читайте також: Що таке ключові слова і як їх підібрати.

Які види резервного копіювання сайтів бувають

Залежно від того, для яких даних ресурсу створюється «дублікат», бекапи бувають повними (включають як файли, так і бази даних), або такими, які включають тільки файли або тільки бази даних. Типіфікувати резервне копіювання можна й по тому, у якому режимі воно створюється: у ручному або автоматичному.

Говорячи про типи резервного копіювання, слід зазначити один важливий момент. Замовляючи віртуальний хостинг СітіХост, ви зможете зберігати на наших серверах максимум сім бекапов. Інша справа, якщо вирішили, що оренда виділеного сервера або VPS — варіант № 1 для вашого сайту. У такому випадку ви отримаєте 50 Гб дискового простору для зберігання бекапів на окремому сервері.

Найбільш поширена класифікація бекапів — за місцем, де вони зберігатимуться, і способам доступу до них:

 1. FTP Backups. Для цих РК створюється аккаунт на окремому FTP-сервері. Отримати доступ до файлів і баз даних у такому випадку можна за допомогою FTP-клієнта (наприклад, FileZilla) або через веб-інтерфейс у будь-якому браузері.
 2. CDP Backups. Передбачають створення за розкладом копій тільки тих файлів, які були змінені, а не всього масиву даних. Завдяки цьому, для зберігання CDP-копій потрібно значно менше місця, якщо порівнювати з іншими способами резервного копіювання. Крім того, під час копіювання файлів і баз даних у такий спосіб, навантаження на сервер збільшується зовсім незначно.
 3. HDD Backups. Створюються на окремих жорстких дисках у ручному або автоматичному режимі.
 4. Cloud Backups. Цей вид бекапов передбачає зберігання РК у «хмарі» — безлічі серверів, об’єднаних у єдину мережу.
 

Як зробити бекап сайту на СітіХост

Хостингова компанія CityHost пропонує кожному клієнту віртуального хостингу, незалежно від того, який тариф він вибрав, створення РК даних сайту. Бекап виконується або в автоматичному режимі щодня о 00:00, або в ручному — за запитом клієнта. Усього зберігається сім резервних копій — за останні три дні й за останні чотири неділі. Їх можна або відновити, або скачати в zip-архіві.

Примітка. Резервне копіювання — дія, яку рекомендується виконувати тільки якщо причина «поломки» сайту незрозуміла або настільки серйозна, що вимагає не один день на рішення. Інакше кажучи, вирішувати питання про те, як виправити 403 помилку сайту або будь-який схоже найкраще не шляхом відновлення бекапу, а звернувшись у техпідтримку хостера або пошукавши відповідь у Гуглі.

Щоби створити резервну копію сайту виконайте такі дії:

 • У головному меню адмінки СітіХост виберіть пункт «Хостинг 2.0».
 • Натисніть кнопку «Керування» в рядку з доменом сайту, РК якого хочете створити.
 • Перейдіть на вкладку BACKUP.
 • Натисніть кнопку «Зробити бекап поточного стану».

Як тільки РК буде створена, ви отримаєте лист-повідомлення про це, а в блоці «Дії з вибраними» на вкладці BACKUP з’явиться пункт із поточною датою. Це і є резервна копія, яку ви можете скачати або відновити.

Тепер, знаючи що таке бекап сайту і як виконати резервне копіювання, будьте впевнені в тому, що завжди зможете відновити сайт, незалежно від причин його «падіння».

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал. Нагадаємо, що купити український хостинг ви можете у хостинг-компанія CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чату або по телефону ☎️ 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: