CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що таке backup

 10927
29.01.2020
article

Ситуації, коли потрібно робити backup сайту, виникають часто. Але більшість користувачів дану можливість не використовують. І дарма, адже з її допомогою можна відновити працездатність сайту, якщо трапиться неприємний форс-мажор. І заодно зберегти цінні дані, що теж важливо.

Тому в даній публікації ми розглянемо, що таке backup, навіщо він потрібен, і як його зробити.

Що таке backup сайту?

Backup – це резервне копіювання даних сайту. Дозволяє зберегти потрібні файли на всякий випадок. Необхідність в наявності останньої працездатність версії сайту може виникнути в будь-який момент з різних причин:

  • збій в роботі обладнання;
  • поломка дисків на сервері;
  • некоректне редагування даних сайту (він перестав працювати);
  • випадкове видалення важливих даних (співробітник натиснув не на ту кнопку);
  • зараження сайту вірусами і т.д.

Таких випадків буває мільйон. Тому резервне копіювання – не примха і не рекомендація, а обов'язкова умова. Його потрібно робити регулярно – якщо, звичайно, дорожите власним сайтом.

Чиайте також: Що таке домена зона.

З бекапу (резервних файлів) завжди можна відновити останню працездатну версію веб-ресурсу. Можливо, вона буде не актуальною (місячної давності) – але краще так, ніж повністю втратити всі дані, і починати з нуля.

Автоматичне і ручне резервне копіювання даних

Купуючи хостинг сайту, дивіться, щоб провайдер пропонував послугу автоматичного створення резервних копій. Вона безкоштовна і за замовчуванням включена у вартість обраного тарифу.

Хостинг-провайдери прекрасно розуміють важливість резервного копіювання. Тому вони роблять бекапи не тільки заради зручності клієнтів і поліпшення сервісу. В першу чергу це виконується заради себе. Адже якщо дані сотень тисяч сайтів, розташованих на їх серверах, пропадуть – проблем не уникнути. Тому, провайдери і зацікавлені в автоматичному резервному копіюванні даних.

Але додатково рекомендується робити backup сайту і вручну. Навіщо? Так ви отримаєте додаткову гарантію безпеки. Невідомо, як часто провайдер робить бекапи, скільки часу він їх зберігає. Можливо, в потрібний момент виявиться, що даних немає (загублені, вилучені та т.п.), і відновити роботу сайту не вийде. Тому наявність резервних файлів на вашому локальному комп'ютері – це додаткова страховка.

До речі, якщо у вас VPS або виділений сервер – то автоматичні бекапи провайдером не створюються. Тому займатися резервним копіюванням доведеться вручну.

Підсумки

Тепер ви знаєте, навіщо потрібен backup сайту. Як бачите, важливість резервного копіювання складно переоцінити. На локальному комп'ютері завжди повинні зберігатися кілька останніх робочих версій сайту, щоб відновити його роботу у разі форс-мажорної ситуації. Інакше наслідки будь-яких проблем (збій, зараження вірусами або поломка накопичувачів на сервері) будуть плачевними.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: