Блоги — це розділи для публікації корисної та актуальної інформації, що створюються окремими людьми чи компаніями. Їхня важлива особливість — те, що в блоги постійно додаються нові записи, тож читачі мають доступ до найсвіжіших новин, експертних думок та аналітики.
Блог може бути на будь-яку тематику, тому ІТ-сферу блогінг, звісно, не оминув. Новини світу інформаційних технологій, найактуальніші колаборації, вакансії, експертиза та аналіз різних сфер ІТ — це те, на що найчастіше звертають увагу спеціалісти галузі.
Кожна компанія пише про те, що найближе до її галузі діяльності — наприклад, ми як хостинг-провайдер здебільшого розповідаємо, як працюють VPS-сервери та dedicated server, як вибрати домен чи хостинг та як успішно просувати сайти. Тож логічно, що в пошуці експертної інформації в галузі найкраще звертатися до блогів компаній, які постачають відповідний продукт.
Поруч існують і цілі медіаресурси, присвячені різним темам ІТ-світу. В той час як блоги є скоріше локальним майданчиком для розповсюдження ідей та досвіду певної компанії, спеціальні сайти охоплюють більше тем і цілеспрямовано працюють на максимально широку аудиторію.
Формуючи пул джерел, з яких можна черпати корисну інформацію, найкраще послуговуватися обома видами платформ.
Тож ми вирішили зробити огляд найпопулярніших сайтів і блогів України у цій сфері, аби ви могли обрати свої улюблені та слідкувати за новими статтями на них.
AIN.UA
AIN.UA — популярний український онлайн-журнал про ІТ-бізнес, стартапи, технології та підприємництво. З 1999 року тут публікуються цікаві новини та авторські історії. Найсвіжіше про інвестиції, вакансії та зарплати на ринку ІТ і не лише, а також блоги відомих бізнесів та проєктів — це все на AIN.
Зокрема, серед блогів компаній ви знайдете статті Molfar, Tecchia, ДТЕК, SoftServe, Fozzy, Huawei та інших. Найпопулярніші теми — новини компаній і технологій, зміни через війну в Україні, ситуація на ринку праці, можливості в ІТ, експертиза тощо.
Окремої уваги заслуговує сервіс Recruitika, де можна анонімно знайти роботу або рекрутер може підшукати собі кандидата на вакансію. Тут же можна переглянути базу компаній, почитати відгуки про роботодавців у сфері ІТ, побачити фото і згадки у ЗМІ тощо. Цікавим є те, що рекрутери можуть отримувати дуже непогані грошові бонуси за найм кандидатів через цей сервіс. Це гарний стимул до якісної роботи, чи не так?
Читайте також: Від «дякую» до $2 мільйонів — скільки можна заробити на bug-bounty
DOU.UA
Одна з найстаріших та найбільших платформ для українських розробників — DOU.UA, яка існує з 2005 року, налічує понад 600 тисяч зареєстрованих користувачів і 300-350 тисяч щоденних переглядів сайту.
Це платформа з багатьма розділами, яка допомагає айтівцям спілкуватися між собою у розділі «Форум», шукати роботу в розділі «Вакансії», читати аналітику, статті та інтерв’ю в стрічці. На сайті також є ТОП компаній, відгуки на працедавців, календар подій, дослідження зарплат і багато іншої цікавої інформації. Нещодавно на сайті з’явився блок під назвою «Military-tech», присвячений IT-організаціям, які створюють продукт для воєнних потреб. Тут представлені різні проекти, серед яких є потужні компанії та зовсім молоді стартапи, які навіть не пропонують зарплати, а тільки досвід і участь у цікавій розробці, спрямованій на підтримку армії. Будь-який спеціаліст при бажанні може долучитися до цих ініціатив.
MC.today
MC.today — це онлайн-видання про інноваційний бізнес, розвиток і стиль життя. Нам сподобались детально описані цінності редакції: журналістська етика, структурованість та ретельна вичитка текстів, постійний розвиток і максимальна повага до читача й партнерів. Це підкуповує, і, найголовніше, перелічені цінності справді читаються між рядків кожної статті на сайті.
Блог MC.today розбитий на рубрики: ІТ, штучний інтелект, підприємництво, маркетинг, HR та інші. Серед постів у розділі ІТ найчастіше зустрічаються власні історії професіоналів, аналітика ринку, експертні думки, актуальні дослідження та розслідування, різноманітні цікавинки, поради та ідеї. Тексти написані легко та захопливо, є стиль та чітка логічна структура.
SPEKA
Молодий, стильний та абсолютно україномовний ІТ-блог, що вболіває за патріотичну атмосферу, розвиток українських ІТ-технологій та свободу думок. Звісно, у медіаресурсу є редакція, але тим, хто бажає висловитись на шпальтах SPEK’и, немає потреби надсилати листа із проханням опублікувати колонку. Все відбувається швидко й просто — через кнопку «Опублікувати» після реєстрації на сайті.
У меню зручно обрати розділ, що вас цікавить: новини, бізнес, крипта, штучний інтелект, лайфхаки тощо. Також є «тема місяця» і «палає» — найгарячіші та найбільш обговорювані теми. Найпопулярніші теги — новини ІТ в Україні та світі, бізнес, зброя, наука і космос. Загальне враження від сайту — інноваційність, суперактуальність та вільний обмін ідеями.
До речі, на цьому медіаресурсі є і наша стаття, присвячена дослідженню мови в українському інтернеті: Коли українці припинять гуглити російською? Як відмовитися від мови ворога онлайн.
Happy Monday
Happy Monday — платформа для пошуку роботи, з якою знайомі багато українців. Але проєкт вийшов далеко за межі звичайної дошки оголошень, ставши інформаційним майданчиком, на якому можна знайти не лише вакансії, а і список українських компаній і поради щодо працевлаштування, ефективності, розвитку навичок.
Платформа має журнал із кількома розділами, один з яких називається «Увійти в IT». В ньому зібрані поради здебільшого для тих, хто лише визначається з вибором або починає свій шлях у спеціальності. Описи професій, навчальні курси, огляди ситуації в окремих підгалузях, зарплати, AI-генератор вакансій і таке інше. Але не тільки цей розділ буде корисний для айтівців, а і загалом усі рубрики в «Журналі», адже в них є багато корисних порад щодо маркетингу, інструментарію, вивчення англійської тощо.
Сайт пропонує також декілька спецпроєктів, що зосереджуються на потребах окремих вразливих категорій населення. Слід окремо звернути увагу на такі:
-
Дослідження зарплат (детальний аналіз заробітної платні у різних галузях економіки);
-
IT WAKE UP! (крута експертна оцінка різних напрямків роботи в ІТ для тих, хто лише збирається увійти у цю сферу);
-
Робота для ветерана є! (проєкт із працевлаштування ветеранів бойових дій);
-
Women For The Future (можливості для жінок — освіта, працевлаштування, перекваліфікація);
-
Твоя кар’єрна перемога (допомога у працевлаштуванні молоді, в тому числі ВПО).
Загалом, це корисний ресурс, який дає широкі теми, які можуть допомогти розвивати soft skills та тримати руку на пульсі айтішного ринку праці.
DEV.UA
Молодіжний і веселий сайт про можливості в ІТ доступною мовою. Тут є і довгі статті, і короткі замітки. Багато уваги приділяється вакансіям, аналізу ринку, розвитку навичок. Є безліч корисних рекомендацій молодшим спеціалістам щодо того, як скласти CV та пройти співбесіду, де вчитися онлайн та який напрямок для себе обрати і тому подібне. Особисті історії професіоналів — щирі та безпосередні, і, в той же час, ґрунтовні. У розділі “Гаряченьке” знайдете всі топові теми для обговорення — штучний інтелект, новини і скандали, війна в Україні, інвестиції тощо.
IT Ukraine
IT-Асоціація України — це найбільша ІТ-спільнота нашої держави, що об’єднує понад 80.000 спеціалістів. Її головне завдання — сталий розвиток галузі інформаційних технологій в Україні та захист юридичних, економічних, соціальних, освітніх, маркетингових інтересів її учасників.
У блогах Асоціації можна знайти актуальну та корисну інформацію про стан галузі під час війни, можливості для розвитку та змін, законодавство та оподаткування, NFT-технології, HR-проблематику та багато іншого.
Читайте також: Як самоорганізуватися на дистанційній роботі
Hillel
Комп’ютерна школа Hillel вже 10 років надає освітні послуги у сфері програмування, тестування, маркетингу, менеджменту та дизайну. Блог школи містить величезний масив різнобічної корисної інформації за такими темами, як Front-End, Back-End, GameDev, SoftSkills, тестування, ІТ для дітей, новини бізнесу та волонтерства, рекрутинг та працевлаштування й інші. Також тут є календар заходів з ІТ-тематики з їх детальним описом, а також навчальних курсів. Курси і заходи також можна відсортувати за темами, це значно спрощує пошук того, що може вас зацікавити.
Особливістю цих блогів є велика кількість відеоконтенту, зокрема, новини Hillel, нарізка виступів та промов видатних ІТ-персон, відео поради тощо.
Wezom
Проєкт Wezom — це про надання професійних послуг з розробки та просування web-продуктів і мобільних додатків. Блог компанії — насичений, захоплюючий, сучасний і дуже розмаїтий. Тут і експертиза, і звіти за галузями, і глибока аналітика, і корисні поради, і розбір кейсів, і новини компаній.
Серед популярних тем блогу — SMM, PPC, маркетинг, дизайн, стартапи, копірайтинг, SEO, мобільні технології. Тексти — експертні, чіткі, докладні, логічні та сучасні. Приємне і нестандартне візуальне оформлення. Блог обіцяє щоденну дозу корисного контенту від спеціалістів Wezom, тож налаштовуйтесь на захопливе читання!
Beetroot
Beetroot Academy — шведсько-українська ІТ-школа, що вже 5 років допомагає людям опановувати ІТ-професії та розвиватись у цьому напрямку.
Проєкт робить ставку на значні та дуже конкретні соціальні зміни, зокрема, переймається працевлаштуванням жінок в ІТ, інтенсивним розвитком молоді, допомогою ВПО, децентралізацією ІТ-хабів.
Блог Beetroot Academy складається із кількох тем: інтерв’ю, історії студентів академії, поради щодо навчання та загальні теми (курси і стипендії, стажування і можливості, корисні поради).
Читайте також: Як зареєструвати ФОП для IT-фрілансерів та яку групу вибрати
ITExpert
Це сайт амбітної молодої рекрутингової агенції, що закохана у свою роботу.
Тематика постів у блозі розбита за темами:
-
HR та комунікація (тут і експертиза, і аналітика, і корисна інформація як для пошукачів роботи, так і для рекрутерів);
-
Інструменти та сорсинг (огляд практичних сучасних інструментів для рекрутерів);
-
Кар'єра (інструкції з пошуку роботи в ІТ та рекрутингу);
-
Кейси (розбір конкретних цікавих ситуацій, аналіз власного досвіду, приклади та огляди);
-
Новини (новин небагато; найбільше пишуть про зміни у галузі у зв’язку з війною).
В основному, це блог про технології та інструменти рекрутингу в ІТ, але можна взяти для себе й іншу корисну інформацію, зокрема щодо працевлаштування.
Сподіваємось, стаття допоможе вам підібрати для себе цікаві блоги та сайти про ІТ, а, можливо, й надихне на ведення власного. Все ж, ринок інформаційних технологій зростає попри війну, пандемію і кризу. Напрямків у галузі дуже багато, і вони надзвичайно різні за характером — від суто технічних до творчих. Зорієнтувати у такому розмаїтті, аби підштовхнути сконцентровано рухатись до своєї мрії, і покликані експертні блоги компаній чи окремих спеціалістів. ІТ статті — це особливий захоплюючий світ технологій, інновацій, інструментів. Тож приємної подорожі!