CityHost.UA
Допомога і підтримка

ТОП-10 документальних відео про IT-технології, які будуть корисні діджитал-спеціалістам

 3245
21.11.2024
article

 

Потребуєте якісного дозвілля? Для діджитал-фахівця, який прагне розвиватися у професійній сфері та шукає мотивації, корисним буде перегляд захопливого контенту про інформаційні технології. Ми зібрали найкращі відео, серіали та документалки про IT, котрі будуть цікавими та корисними як джунам, так і досвідченим айтівцям.

 

 

Купити хостинг онлайн для безлімітної кількості сайтів

Code Rush (2000) — тематична документальна класика свого часу

Події відбуваються у Кремнієвій долині. Фільм розповідає про інженерів Netscape, які намагаються вберегти компанію від катастрофи. Значна частина стрічки присвячена процесу роботи над вихідним кодом браузера Mozilla, який мав бути готовий до 31 березня 1998 року. Та от проблема: на 25 березня жодних напрацювань не було.

Code Rush — документальний фільм про інженерів Netscape

Чи встигнуть колеги завершити проєкт в останній момент? Дізнайтеся з цього фільму, котрий відчувається як суцільний дедлайн. Обов’язковий до перегляду тому, хто бажає відчути атмосферу життя розробників у 90-ті роки, а також полюбляє лишати робочі завдання на потім.

Щоправда, для перегляду доведеться згадати англійську мову.

«Історії українського IT» (2023) — перша документальна стрічка про розвиток айті-індустрії в Україні

Фільм присвячений 30-річній історії української цифрової галузі: від зародження до перетворення на найпотужнішу сферу країни. 

Історії українського IT — документальний фільм про розвиток ІТ в Україні

Зі стрічки ви дізнаєтеся наступне:

  • Коли в Україні з’явилися перші цифрові технології?
  • Як зростання галузі пов’язане з київськими ринками «Петрівка» та «Караваєві дачі»?
  • Чи реально бути успішним IT-фахівцем після 80 років?
  • Як завдяки проблемі одного собаки та його господаря виник всесвітньо відомий проєкт на мільйони доларів?

Становлення IT-галузі ілюструють розповіді визначних для неї особистостей: міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, президента корпорації Softserve Тараса Кицмея, засновника та СЕО Ajax Systems Олександра Конотопського, засновника UNIT.City Василя Хмельницького та інших.

Читайте також: Винаходи українців в IT-галузі

Cityhost також можна вважати частиною історії українського IT, адже ми працюємо на ринку майже 20 років. Весь цей час ми надаємо дешевий хостинг, реєструємо домени та пропонуємо сервери в оренду, а ще розробили власну панель керування та щороку її покращуємо, щоб робити ще зручнішою для користувачів.

AlphaGo (2017) — фільм-дослідження про штучний інтелект

У документальній стрічці розповідається про розвиток програмного забезпечення AlphaGo, розробленого на базі технологій штучного інтелекту компанією DeepMind Technologies.

Фільм про IT аналізує, як в ігровому процесі, що вважався надскладним для комп’ютера, програмному забезпеченню вдалося перевершити за майстерністю гри в «Го» одного з найліпших у світі геймерів.

Також у картині зображено вплив AlphaGo на гру та гравців у неї, їхні емоції від навичок ШІ. Фільм «АльфаГо» порушує етичні та соціальні питання про межі можливостей штучного інтелекту, його вплив на людство та його майбутнє.

«ШІ наступає. Хто виграє, а хто залишиться без роботи?» (2024) — пізнавальне відео

Це відео, розміщене на ютуб-каналі «Останній Капіталіст», дозволяє підготуватися до змін, які несе з собою блискавичний розвиток штучного інтелекту. Переглядаючи ролик, ви зможете трохи зазирнути в майбутнє та з’ясувати таке:

  • Представники яких професій матимуть потребу перекваліфікуватися чи адаптуватися, а на яких фахівців чекає успіх?
  • Як поширення ШІ вплине на світову економічну та геополітичну ситуацію?
  •  Для яких держав розвиток технології стане потужною перевагою?

Це відео — чудовий стимул розвивати свої скіли, аби залишатися запитуваним фахівцем у світі, який так швидко змінюється.

Читайте також: Топ-10 українських YouTube-каналів про IT

«GraphQL: документальний фільм» (2019) — історія про розробку софту

Якщо вас цікавлять документалки про IT, варто переглянути й цю. Тут йдеться про колишніх працівників Facebook, які прагнули подолати внутрішній негаразд API.

У 2012 році розробниками Лі Байроном, Ніком Шроком та Деном Шафером було створено софт, який сьогодні відомий під назвою GraphQL. Стрічка відображає розвиток, успіх софту та розв’язання завдяки ньому труднощів, з якими стикаються сучасні IT-велетні, наприклад, Airbnb та Twitter.

«Перший код» (2023) — українська художньо-документальна стрічка про IT

Фільм дає уявлення про розвиток української сфери цифрових технологій. Він охоплює період від 50-х років минулого століття до сьогодення, коли сфера ІТ є невіддільним складником кібервійни протягом повномасштабного вторгнення.

Перший код — український фільм про IT, який на 80% озвучений штучним інтелектом

Цікавий факт: «Перший код» належить до перших у світі повнометражних фільмів, озвучення яких відбулося за допомогою штучного інтелекту. Лише 20% діалогів стрічки дублювали актори, а 80% озвучення — робота ШІ.

«Ера Ш.І.» (2019) — документальний серіал

Науково-документальний серіал, в якому розповідачем є Роберт Дауні молодший. Головними героями тут є реальні дослідники та інженери, професійна діяльність котрих тією чи іншою мірою пов’язана зі сферою розробки штучного інтелекту.

В серіалі демонструються новітні розробки, а через інтерв’ю з експертами в галузі транспорту, охорони здоров’я, розваг тощо не лише розглядаються потенційні переваги впровадження ШІ, а й підіймаються пов’язані з ним етичні питання.

«Ера Ш.І.» пропонує глядачеві зануритися у тонкощі технології, особливості роботи над штучним інтелектом та взаємодії з готовим продуктом, а також замислитися про перспективи застосування ШІ.

Читайте також: Як зрозуміти, що текст написаний ШІ — поради для редакторів та контент-мейкерів

«Надлюдський штучний інтелект. Як "воно" працює і до чого все йде» (2023) — ролик від BBC News Україна

У відео кореспондент Олег Карп’як розповідає про можливості нейронних мереж: як вони отримують нові знання, запам’ятовують та міркують аналогіями, в чому полягає їхня небезпека, зокрема, якщо штучний розум набуде свідомості. У відео можна дізнатися думку експерта, який є дослідником ШІ, а також побачити коротке інтерв’ю, яке журналіст взяв у чата GPT.

«Схвильовані: Битва за Uber» (2022) — серіал-антологія у жанрі драма

Хочете дізнатися, як Uber став міжнародним феноменом? У серіалі, знятому за книгою журналіста New York Times Майка Айзека, йдеться про співзасновника та в минулому генерального директора компанії — Тревіса Каланіка та різноманітні пов’язані з сервісом скандали.

War Game: The Making of S.T.A.L.K.E.R. 2 — документальна стрічка про створення продовження відомої української гри

Фільм висвітлює хід роботи на довгоочікуваним продовженням шутера S.T.A.L.K.E.R. під час повномасштабного вторгнення. Режисер Ендрю Стефан і фахівці Xbox зняли матеріал, який розвиває теми значення аварії на ЧАЕС для українців, місцевої культури та корективів, які реалії війни внесли у процес розробки гри.

Документальний фільм про створення відомої на весь світ української гри STALKER 2

Також у фільмі підіймається проблема хакерських атак та прямих погроз від росіян, спрямованих на розробників гри. Ця документальна стрічка — маствоч для фахівця сфери створення ігор, адже тут подано архівні записи працівників GSC Game World та інтерв’ю з різними спеціалістами: програмістами, сценаристами, художниками та аніматорами.

Читайте також: Найбільш дивні комп'ютерні ігри усіх часів


Сподіваємося, ви знайшли в нашій добірці цікаві варіанти для перегляду у вільний час. Ці фільми про IT є цікавими та різноманітними: інформаційними, мотиваційними, а деякі навіть повчальними. Вони порушують багато тем, актуальних для сучасних фахівців цифрової галузі.

Якщо треба працювати, а ви не в ресурсному стані, перебуваєте в пошуку натхнення та нових ефективних рішень, перегляд запропонованих нами відео та фільмів стане вам у пригоді. Хто знає, можливо зовсім скоро з’являться технології вашого авторства, які змінять світ на краще.

Орендувати віртуальний сервер з 50 Гб для backup у подарунок


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям:

Автор: Богдана Гайворонська

Журналіст (з 2003 року), IT-копірайтер (з 2013 року), контент-маркетолог Cityhost.ua. Спеціалізується на статтях про технології, створення та просування сайтів.