CityHost.UA
Допомога і підтримка

Історії наших користувачів: Як Олександр створив сімейну діджитал-команду, яка розвиває форум, сайти та YouTube-канали

 124
07.01.2025
article

 

Кожен із наших користувачів унікальний — серед них є медійні бізнеси, айтівці, творчі люди, підприємці, вчителі, блогери, вебмайстри, засновники IT-шкіл… Одна з великих категорій клієнтів Cityhost — це любителі, які займаються сайтами для душі та з інтересу, і потім часто їх монетизують (але не завжди). А хтось засновує сайти, щоб ділитися своїми знаннями та досвідом, приносити користь іншим людям. 

Олександр, про якого ми сьогодні розкажемо, є саме такою людиною. А ще він — наш постійний багаторічний клієнт, співпраця з яким налічує півтора десятки років. «Форум каталог» та розвиток каналів на YouTube — лише частина його проєктів, але найважливіша для свого засновника.

Історія Олександра починається з 1996 року, коли батько приніс йому перший персональний комп’ютер Intel Pentium i386. Юнак вивчав ОС DOS, Norton Commander, Volkov Commander. Потім встановив Windows 3.1 на жорсткий диск обсягом 40 мегабайтів — це було круто на той час. Завантажувальних флешок тоді не було, і доводилося мати ще один комп'ютер, щоб розділяти всю ОС на багато дискет. Вже з цієї пачки дискет встановлювалася система, причому важливо було вставляти їх у дисковод у правильному порядку. Ви пам’ятаєте цю магію?

Купити хостинг онлайн в Україні з доменом в подарунок

Історія Олександра як вебмайстра починається у 2000 році, коли він створив свій перший сайт на HTML. 

— Мені не вдалося завантажити цей сайт по FTP, я взяв дискету, поїхав на трамваї до хостинг-провайдера і постукав у двері. Працівники допомогли мені перенести файли на хостинг і пояснили, чому я не зміг залити сайт по FTP.

З одного боку сайти були й залишаються хобі для Олександра. Але з іншого — це хобі переросло в постійну роботу з підтримки сайтів, реклами, створення рекламних статей та відео. Він самостійно, без спеціальної освіти та курсів здобував знання з верстки, розробки, використання CMS Joomla, Wordpress, Opencart, платформи Prom.ua та багато чого іншого. 

Читайте також: Історії наших користувачів: як вчителька математики Світлана Пасько вчилася розробляти сайти разом зі своїми учнями

Як і в багатьох вебмайстрів з досвідом, його перші сайти були пов'язані з безкоштовним хостингом — перші кроки Олександр робив на платформах, де можна було на конструкторі зібрати простий сайт. Там майбутній вебмайстер створив кілька різних майданчиків та отримав досвід першої успішної розкрутки сайту на меблеву тематику, який добре індексувався в пошукових системах.

Перші зароблені 100 доларів також були пов’язані з меблевою тематикою — Олександр зробив сайт на html для замовника. З тих пір він створював багато сайтів з меблевої тематики — наприклад, ось один із них

У 2008 році вебмайстер зареєстрував перший сайт на платному хостингу — хостинг-провайдер називався Cityhost. Олександр безперервно співпрацює з нами вже 16 років та привів до нас чимало клієнтів.

Зараз у нього 5 активних власних сайтів та 2 проекти на адмініструванні.

Сайти одного з постійних клієнтів Cityhost

Приклади сайтів, які робить Олександр для своїх клієнтів

У 2008 році був зареєстрований домен katalog-lviv.org.ua і придбаний хостинг для нього у Cityhost. Спочатку сайт задумувався як каталог фірм, але з часом на його субдоменах з’явилися різноманітні сайти — від візиток до інтернет-магазинів на різну тематику. На жаль, каталог не отримав популярності, і сайт був закинутий.

У 2022 році домен отримав нове життя — був створений Форум, який почав активно розвиватися. Тематики охоплюють широкий спектр — від автомобілів до моди. На сьогоднішній день на форумі зареєстровано 63 учасники і написано 1700 повідомлень.

Великий український форум на старому домені

Форум працює на платформі phpBB, на яку додано різні модулі для SEO та покращення функціоналу. Завдяки цим зусиллям сайт активно показується в пошукових системах. За останній місяць форум зібрав 1000 кліків і 12 тисяч показів у Google — це ще невисокі показники, але на цьому етапі вже радують.

На форумі також розміщена реклама від Google AdSense, яка поки приносить невеликий дохід — 0,01-0,02 цента в день, але це лише початок.

Мета форуму — створити дружнє середовище для обміну досвідом та обговорення різноманітних тем. Одним словом, за задумом автора, сайт має вирости у великий хаб з корисними статтями для початківців у різних сферах — від авто до моди.

Оренда віртуальних серверів з розміщенням в Україні, Німеччині або Нідерландах

Володимир, 15-річний син вебмайстра, допомагає наповнювати цей форум — пише про Linux, Windows, Android, Apple. Юнак уже вчиться в коледжі на спеціальності комп’ютерна інженерія та планує пов’язати своє життя з IT-галуззю. 

Син допомогає батьку наповнювати форум повідомленнями про Linux, Windows, Android, Apple

Питаю в Олександра: 

— Знаєте, є така думка, що форуми вже не актуальні — зараз всі сидять в соцмережах. Але ви ризикнули і все ж створили його. Думаєте, форуми отримають друге життя і знову стануть популярними?

— В мене вже давно була мрія мати свій форум, але час, коли вони були популярні, вже минув. Я його часто використовую як блог, закидую інформативні статті, на які є запит у відвідувачів Google. Наприклад, в ньому є багато статей про ОС Linux, Windows, Android, ремонт та обслуговування автомобілів від Запорожця до Тесли, мода і стиль, дім-сад-город, рослини, рецепти.

— Чи може будь-хто швидко навчитися і зробити власний сайт з нуля?

— Так, можна самостійно створити свій сайт на CMS (це простіше) або html (це трохи складніше) — потрібно вірити в себе та не боятися навчатися на помилках. Хочу дати пораду початківцям — перевіряйте шаблони, плагіни, модулі та все що додаєте на сайт. Бо так можна натрапити на шкідливий код, і потім довго мучитись та видаляти його. В панелі керування Cityhost є спеціальна програма, яка шукає на сайті віруси, вона дуже допомагає. Але є нюанс: ви знайдете цей код та видалите, а він може з’явитися знову через дірку в плагіні — тому будьте дуже обережні.

Читайте також: Історії наших користувачів: як Олександр Гречаний з родиною створюють SEO-казки та вигадують сюжети за допомогою мозкових штурмів 

Сім’я Олександра має ще одне діджитал-хобі — мало не кожен член родини веде свій YouTube-канал.

У батька — канал присвячений автомобілям Car error ua. Він налічує понад 5 000 підписників. На каналі є історії про авто — від Запорожця до Тесли — і розповіді автора про ремонт, вирішення проблем з авто, огляди. 

Український YouTube канал вебмайстра про автомобілі

У старшого сина Володі канал має назву gogtent — він присвячений використанню та налаштуванню операційних систем і програм. Хлопець доволі професійно розповідає про різноманітні тонкощі роботи з Linux та Windows. 

Старший син вебмайстра Олександра веде Ютуб канал про технології

Молодший син Юрчик — школяр, вчиться в шостому класі та дуже цікавиться автомобілями. Він має свій YouTube-канал, присвячений тематиці авто: Mechanic error.

Молодший син вебмайстра Олександра теж має YouTube канал про автомобілі

Канали хлопців ще невеликі, але це круто, коли діти вже в такому віці роблять перші кроки у створенні власного інформаційного продукту, вчаться працювати з аудиторією та технологіями. Це може стати підґрунтям для успішного професійного розвитку вже в молодому віці. 

А все почалося з того, що їхній батько майже 30 років тому захопився комп’ютерами. Історія Олександра та його родини нагадує, що іноді захоплення можуть не лише стати справою життя, а й надихнути оточуючих. Форум, сайти, YouTube-канали — усе це результат кропіткої роботи і бажання ділитися знаннями. А найголовніше, що це все об'єднує сім'ю, дає можливість кожному проявити себе та знайти те, що по-справжньому цікаве.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям:

Автор: Богдана Гайворонська

Журналіст (з 2003 року), IT-копірайтер (з 2013 року), контент-маркетолог Cityhost.ua. Спеціалізується на статтях про технології, створення та просування сайтів.