CityHost.UA
Допомога і підтримка

Фільтри пошукової системи Google

 3008
08.10.2020
article

Фільтр Google Panda - являє собою алгоритм, в завдання якого входить песимізація позицій сайтів з контентом низької якості. Він знаходить ресурси з дублями сторінок, великою кількістю посилань або ключових слів, краденим контентом.

За яких умов Google Панда накладе фільтр:

  • Є дублі сторінок або статей в рамках одного сайту;
  • Запозичений контент без посилання на першоджерело;
  • Перебір з ключових слів;
  • Статті з декількох пропозицій, які більше схожі на мікророзмітку в Твіттері;
  • Слабкі поведінкові фактор, коли відвідувач потрапив на сайт з пошуку і тут же пішов;
  • Заспалнена посиланнями, seo-ключами, текстами не по темі стрічка коментарів.

Google Penguin - ще один фільтр. В алгоритм закладений пошук і песимізація сайтів, які спробували отримати високі позиції за рахунок підкупу майданчиків-донорів. Маніпуляція посилальною вагою в Гугл категорично заборонена і карається накладенням фільтрів, з-під яких сайт дуже складно вивести назад в загальний індекс і повернути колишні позиції.

Google Penguin з'явився навесні 2012 року. Роками фільтр вдосконалювали, і сьогодні він працює майже бездоганно. Фільтр швидко реагує на будь-яку зміну посилальної ваги, і якщо бачить неприродні посилання, сторінки сайту йдуть з індексу під фільтр.

Фільтр Пінгвін реагує на:

  • Безглузді в тексті анкор;
  • Посилання з спам-майданчиків;
  • Посилаються нетематичні сторінки;
  • Продажних донорів.

Google Pirate - фільтр з алгоритмом, що реагує на скарги про авторське право. У мережі багато майданчиків, які пропонують безкоштовний перегляд, завантаження, використання комп'ютерних програм, фільмів, кліпів і музики, інших творів мистецтва і інтелектуальної праці. Найчастіше це чужі роботи з наявністю законних правовласників.

Читайте також: Основні біржі вічних посилань.

І вони не давали дозвіл на вільне поширення в інтернет. Але в мережі знаходяться умільці, які зламують програми або знаходять спосіб закачати на свій сайт чужу роботу з авторським правом. Правовласник і його спонсори несуть збитки, тому що прибуток дістається піратському сайту.

google-pirate-bay-removal

З появою в 2012 році Google Pirate у правовласників з'явилася можливість боротися зі злодіями. Завдяки скаргами, піратські копії вилучаються з вільного доступу, а майданчик-порушник отримує бан. В мережі і сьогодні все ще можна знайти різні торренти і ланцюжки з прокладок на них, але, як правило, вони довго не живуть.

Як захистити інтернет-майданчик від фільтра Google Pirate?

Перевіряти інформацію на наявність авторського права до розміщення. Після розміщення перевіряйте, чи не з'явився у розміщеного чужого контенту правовласник. Таке теж буває. На практиці це виглядає так: людина написала книгу, зареєстрував інтелектуальний продукт як правовласник. У ліцензії встановив вільний доступ без права використання у комерційних цілях і передруку під чужим ім'ям.

Пізніше продав свій продукт іншій особі разом з авторством. Новий правовласник поміняв тип ліцензії і закрив доступ до вільному поширенню. Всі майданчики, які розмістили у себе колись безкоштовну книгу, стали правопорушниками, а сама книга змінила статус з оригіналу на піратську копію. Оригінал в руках правовласника.

Фільтр Google Kolibri - заробив в 2013 році. Він аналізує смислове частина тексту на сторінці сайту і виводить її в пошуку при відповідному запиті, який здійснює користувач. Тобто Колібрі - це фільтр, який бере участь у формуванні видачі. Зрозуміти алгоритм оцінки фільтра Колібрі намагається кожен seo-аналітик, перед яким стоїть завдання: вивести сайт в ТОП-10.

З появою Колібрі канули в літа класичні прийоми сео-оптимізаторів: вставити в текст побільше слів-ключів, за якими планувалося просування в ТОП. Алгоритм сам почав розуміти, які ключові слова могли б підійти до текстів на сторінці, а які - абсолютно не підходять, не дивлячись на затяте бажання фахівця просунути свій сайт саме за цими ключам.

Читайте також: Що таке ключові слова.

З одного боку - це в майбутньому спростило завдання для веб-майстрів і заощадило час на оптимізацію статті та її розміщення, але з іншого - виконана робота до появи алгоритму виявилася марною. Було шкода втрачений час і вкладені гроші. І довелося ще пожертвувати часом, щоб статті з кострубатими ключами на кшталт "замовити пластикові вікна Київ безкоштовна доставка" замінити на читаються пропозиції "замовити пластикові вікна в Київ можна з безкоштовною доставкою".

За що Колібрі накладав фільтр? За Переспа ключовими словами. Засмічена стаття з однотипними словами (спілками, приводами, вступними) теж потрапляла під штрафні санкції, тому що розцінювалося як низькосортний контент.

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах. Нагадаємо, що купити хостинг України з конструктором сайтів, ви можете у хостинг-компанії CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чату або по телефону 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: