
Створити односторінковий сайт або онлайн-візитку відносно просто. Для цього потрібно:
- 700 гривень щорічно на те, щоб зареєструвати домен;
- 110 гривень щомісяця на оренду найпростішого віртуального хостингу;
- пару годин на пошук, завантаження на сервер та кастомізацію шаблону.
Шаблони — це один або кілька HTML та CSS файлів, а також колекція зображень, які використовуються для створення сайтів. Их зазвичай використовують разом з CMS: встановлюють систему керування контентом, вибирають та активують темплейт. Кожен темплейт має базовий дизайн, але ви можете замінити блоки, відредагувати текст, додати картинки, тим самим створити унікальний інтернет-проект.
Які є види шаблонів сайтів
Найпоширеніша типіфікація шаблонів для сайту — за ціною. Вони бувають безоплатними та платними.
Дизайн безкоштовних шаблонів для сайтів неунікальний та розробляється на основі універсальних макетів зі стандартним набором блоків. Підтримка від творців не гарантована. І якщо виникнуть складнощі під час налаштування, доведеться або шукати розв'язання проблеми в Гуглі, або платити творцеві темплейту за консультацію й допомогу.
Не завантажуйте безплатні темплейти з невідомих чи підозрілих онлайн-ресурсів — їхній код часто містить віруси. Безпечні шаблони сайту HTML + CSS завантажуйте на html5up.net.
Розробники платних шаблонів для створення сайтів швидко допомагають у разі виникнення питань щодо налаштування. Крім того, творці таких темплейтів допомагають видозмінити їх або адаптувати під конкретну мету. У результаті, шанси зустріти два однакові веб-ресурси, які побудовані на одному й тому ж платному шаблоні, зводяться до нуля. А головне — вони не містять прихованих кодів з посиланнями.
Шаблони сайтів слід купувати на перевірених ресурсах:
- themeforest.net
- templatemonster.com
- codecanyon.net
- wrapbootstrap.com
Крім типіфікації темплейтів за ціною, вони також класифікуються за типами проектів, для «будівництва» яких призначені. Платні та безоплатні шаблони сайту розробляються для лендінгів, онлайн-візиток, блогів, інтернет-магазинів, веб-портфоліо.
Приклади платних шаблонів для сайтів на Themeforest
Після замовлення шаблону не забудьте зареєструвати домен та орендувати хостинг. Без веб-адреси та сервера, де будуть лежати HTML, CSS, JS файли, ніяк не вийде зробити сайт доступним онлайн.
Читайте також: Як самостійно створити сайт з онлайн-курсами за допомогою CMS
Чи можна обійтися без шаблонів для сайтів
Якщо розміщуєте інтернет-проект на Cityhost — можна! Замовляючи віртуальний хостинг мінімум на місяць, ви зможете створювати сайти за допомогою конструктора Site.pro безкоштовно. Головна родзинка цього конструктора — сотні шаблонів, за допомогою яких можна за пару годин створити:
- портфоліо хенд-мейдера, фотографа або дизайнера;
- сайт, який інформує про час та місце проведення вечірок або концертів;
- лендінг на тему мобільних або IT-технологій;
- фуд-блог;
- сайт для соціального проекту;
- інтернет-магазин із набором функцій, які є в PrestaShop, OpenCart, Magento;
- та інші види онлайн-ресурсів на різні тематики.
Щоб створити блог, інтернет-магазин або веб-візитку на Site.pro, не потрібно знати ні що таке шаблон сайту, ні про те, що таке CMS — інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і підказки конструктора роблять «будівництво» будь-якого онлайн-ресурсу простим та швидким.
Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал.