CityHost.UA
Допомога і підтримка

Як знайти биті посилання і що таке биті посилання сайту

 4458
19.06.2019
article

 

Бите посилання — це лінк, який веде на неіснуючу веб-сторінку. Причини появи таких URL на сайті:

 • Зміна налаштувань генерації ЛЗУ (людинозрозумілі URL) на сайті в адмінці движка. Уявімо ситуацію: УРЛи на сайті створені у форматі https://example.com/2019/06/new-article. Але адміністратор ресурсу вирішив прибрати зі слагу числове позначення року й місяця. У результаті цього сторінки почали відкриватися за адресами у форматі https://example.com/new-article. За такої умови, якщо посилання в старому форматі встигли потрапити у видачу пошуковиків або були вказані на інших сторінках сайту, у разі переходу по них користувач побачить 404 помилку.
   
 • Невірно скопійований лінк. Припустимо, що веб-адміністратор вирішив додати в нову статтю посилання на раніше опублікований матеріал. Але скопіював не https://example.com/old-article, а https://example.com/old-articl. У результаті після кліку по цих лінках користувач також бачить 404 помилку.
   
 • Зміни на зовнішньому сайті. Якщо посилання, яке ви розміщуєте на онлайн-ресурсі, веде на веб-сторінку не цього ж, а іншого сайту, є ризики, що одного разу воно стане битим. Адже такі моменти, як змінена структура сайту, куди веде такий лінк, непідконтрольні вам.

 

Чому важливо позбутися битих URL на сайті

Лінки, які ведуть на неіснуючі сторінки, несуть шкоду пошукової оптимізації сайту:

 • Погіршення поведінкових факторів. Якщо якась із веб-сторінок сайту містить бите посилання, після кліку по ньому користувач побачить повідомлення про 404 помилку. Зіткнувшись із такою проблемою, він почне шукати відповідь на його запитання на інших сайтах. У результаті показник відмов онлайн-ресурсу збільшиться, а час взаємодії з ним зменшиться.

Зверніть увагу! Низька швидкість завантаження веб-сторінок — ще одна поширена причина погіршення поведінкових факторів. Якщо у вас є сайт на віртуальному хостингу, який щодня відвідує кілька сотень користувачів, рекомендуємо задуматися про те, щоб орендувати віртуальний сервер або VPS. Блоги та інтернет-магазини, які розташовані на таких типах хостингу, швидко завантажуються, а ризики появи на них помилок через брак ресурсів сервера, зводяться до нуля.
 

 • Падіння позицій. Краулери, які під час сканування сайту потрапляють на безліч неіснуючих сторінок, починають розцінювати такий блог або інтернет-магазин, як неякісний. А неякісним сайтам немає місця на перших рядках видачі пошукових систем.
   
 • Зниження краулінгового бюджету. Для кожного сайту в інтернеті встановлюється ліміт веб-сторінок, які веб-павук сканує протягом дня. У разі появі битих посилань, значення цього ліміту зменшується. У результаті нові сторінки індексуються не відразу після їхньої появи на онлайн-ресурсі, а через кілька днів або навіть тижнів. Якщо розвиваєте новинний портал, така проблема різко зменшить кількість щоденних відвідувань і, відповідно, ваш заробіток.

 

Як знайти биті URL на сайті

Перевірка сайту на биті посилання виконується одним із цих способів:

 1. Вручну. Такий варіант пошуку битих лінків підходить для сайтів із невеликою кількістю сторінок. Просто зайдіть на кожну сторінку онлайн-ресурсу й перевірте кожен УРЛ, розміщений на них.
   
 2. Вручну, через видачу пошуковика. Якщо ваш сайт уже проіндексований, введіть у Гуглі таке: site:example.com, де example.com — домен сайту. У результаті ви побачите всі сторінки, які веб-павук просканував і відправив в індекс пошукової системи. Перейдіть на кожну з них і перевірте лінки, розміщені на сторінках.
   
 3. Вручну, за допомогою розширення Broken Link Checker для Google Chrome. Щоби використовувати цей метод пошуку битих URL, спершу встановіть дане розширення з офіційного інтернет-магазину Chrome. Далі зайдіть на кожну сторінку сайту і, якщо на якийсь із них буде знайдено битий лінк, Broken Link Checker повідомить про це.
   
 4. Через Google Search Console. Знайти биті посилання на сайті допоможе інформація на сторінці Індекс > Покриття в GSC.
   
 5. Використовуючи сервіси сторонніх розробників. Ось деякі з таких онлайн-інструментів: brokenlinkcheck.com, drlinkcheck.com, deadlinkchecker.com.
   

Зверніть увагу! Щоби не допустити появи битих УРЛів після їхнього усунення, регулярно проводьте технічний аудит сайту.

Ось ви й дізналися, що таке биті посилання, чому вони з’являються і як їх знайти на сайті. Застосовуючи ці знання на практиці й позбавляючи онлайн-ресурс від лінків, які ведуть на неіснуючі сторінки, з часом ви помітите зростання й позицій у видачі пошукових систем, і часу, який користувачі проводять на сайті.

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал. Нагадаємо, що купити український хостинг ви можете у хостинг-компанія CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чату або по телефону ☎️ 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: