CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що таке 504 помилка

 28962
18.04.2019
article

 

 

Що зробить користувач, якщо зайде до вас в інтернет-магазин, але замість каталогу товарів побачить білий екран із текстом 504 Gateway Time Out — The server did not respond in time? З упевненістю повідомляємо: пошукає товар, який хотів купити, на сайтах конкурентів. І, ймовірно, обійде ваш торговий онлайн-майданчик стороною наступного разу, коли йому потрібно буде щось купити в мережі.

Робота без збоїв 24 години на добу 7 днів на тиждень, а також моментальне завантаження веб-сторінок грають величезну роль у тому, чи будуть відвідувачі заходити на ваш блог, інтернет-магазин або портал знову і знову. І 504 помилка — один із чинників, який гальмує рух ресурсу до процвітання.

504 Gateway Time-out з’являється, коли сервер не може виконати запит, відправлений відвідувачами сайту. Помилка може виникнути як через короткий часовий проміжок після того, як ви вирішили купити український хостинг і залили на нього файли CMS, так і через пару років після запуску сайту. І далі ми детально розберемо, що за помилка 504, чому вона з'являється та як її усунути.

Оренда віртуальних серверів в Україні, Німеччині та Нідерландах

Чому виникає помилка 504 Gateway Time Out

Немає єдиної правильної відповіді на питання, чому виникає 504 помилка. Окрім проблем з інтернет-з'єднанням користувача, є мінімум три причини її появи на веб-ресурсі.

Поширені причини появи помилки 504 Gateway Time Out

Різкий стрибок навантаження на сайт. Якщо на сервер буде надходити дуже багато запитів, він може не встигати віддавати відповіді. У результаті черга з таких запитів почне рости і, як тільки пройде певний проміжок часу, з’єднання із сервером перерветься і він віддасть 504 помилку. 

Ось кілька причин, які викликають різке навантаження на процесор і оперативну пам’ять:

  • DDoS-атака або віруси на сайті;
  • одночасне завантаження на сайт великих обсягів контенту (наприклад, під час імпорту товарів з CSV- або XML-файла);
  • робота неоптимізованих скриптів, плагінів і доповнень;
  • різкий стрибок відвідуваності інтернет-магазину в дні початку акцій і розпродажів (наприклад, у «Чорну п’ятницю»).

Перевищення ліміту використання ресурсів. У кожному тарифі віртуального хостингу є обмеження на максимальний обсяг використання оперативної пам’яті і процесорних хвилин. У разі їх перевищення, сервер почне віддавати 504 Error.

Некоректна робота скриптів. Якщо на сайті встановлені плагіни, скрипти або доповнення, які для роботи завантажують інформацію зі сторонніх ресурсів, проблеми на стороні цих ресурсів можуть викликати появу 504 Gateway Timeout.

Читайте також: Як приховати сайт на час розробки від індексації пошукових систем та від користувачів

Як виправити помилку 504 на сайті

Якщо причина появи помилки 504 не очевидна (ви не запускали акції й розпродажі, не завантажували одночасно великі обсяги контенту тощо), перше, що зробіть — повідомте про проблему в техпідтримку хостера. Крім того, якщо ваш сайт працює на платному движку (наприклад, Shopify, BigCommerce, Weblium, Хорошоп), напишіть про помилку 504 Gateway Timeout в підтримку його розробника. Надіслати повідомлення про проблему слід і розробникам платних скриптів, якщо вони встановлені на вашому сайті.

Важливо також проаналізувати дії, які ви виконували на сайті, перед тим як з’явилася 504 помилка. Наприклад, якщо проблема виникла після оновлення движка до останньої версії, зробіть відкат до попередньої. Або, наприклад, якщо вона з’явилася після встановлення нового плагіна або теми, найперше — видаліть таке доповнення або шаблон, підключившись до файлової системи сайту через FTP (детальну інструкцію можете знайти в статті «Як виправити 403 помилку»).

У разі, якщо поява 504 Gateway Timeout викликана перевищенням ліміту використання ресурсів серверного заліза, оптимальне рішення — оренда виділеного сервера або VPS. Головна перевага цих двох типів хостингу сайтів — стійкість до високих навантажень навіть у найдешевших тарифних планах. Замовлення виділеного або віртуального сервера — гарантія того, що власникам блогів, порталів та інтернет-магазинів ще довго (або навіть ніколи) не доведеться шукати відповідь на питання про те, що означає 504 помилка на сайті.

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах та додавайтеся в наш Telegram канал.

Купити домен в Україні з перевіркою на зайнятість


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям:

Автор: Богдана Гайворонська

Журналіст (з 2003 року), IT-копірайтер (з 2013 року), контент-маркетолог Cityhost.ua. Спеціалізується на статтях про технології, створення та просування сайтів.