CityHost.UA
Допомога і підтримка

Вплив рівня вкладеності на просування

 822
13.08.2019
article

Рівень вкладеності сайту – це параметр, що означає мінімальну кількість переходів до досягнення потрібної сторінки від головної, плюс один. Нерідко дане поняття трактують як кількість слешів в URL-адресі + 1. Але це неправильна точка зору, оскільки нерідко існує інший шлях, коротший. Про те, чому цей параметр не менш важливий за метатеги сайту, і як рівень вкладеності впливає на просування, ви дізнаєтеся, дочитавши цю статтю до кінця.

Оптимальний підбір вкладеності сторінки

Завжди потрібно старатися, щоб рівень вкладеності сторінок (РВ) був мінімально можливим. Але тільки за умови, що це не шкодить юзабіліті веб-проекту. Чим більше кліків треба зробити, тим більше рівень вкладеності. І тим складніше виходить структура сайту. А це не сподобається ні користувачам, ні пошуковим системам. Відвідувачам сайту через складну структуру важче знайти потрібну інформацію. У підсумку вони просто покинуть його та підуть до конкурентів. Пошуковики ж витрачають більше часу на індексацію такого сайту. А частину сторінок вони і зовсім можуть не проіндексувати, вважаючи їх малозначними.

Для кожного типу сторінок існує своя рекомендована глибина РВ:

Рівень вкладеності Тип сторінок
Другий
 • ключові категорії та розділи;
 • нові публікації (3-5 шт.);
 • популярні товари (до 50 шт.).
Третій
 • підкатегорії товарів/послуг;
 • товари/послуги (якщо немає поділу на підкатегорії);
 • статті.
Четвертий
 • товари / послуги (якщо є поділ на підкатегорії);
 • статті.

Рівень вкладеності сторінок безпосередньо впливає на цінність та, як результат, на вартість розміщеного посилання. Чим менше РВ, тим вище ціна. Особливо це важливо для веб-майстрів, що заробляють на розміщенні лінків.

Іноді деякі з них практикують маленьку хитрість: створюють окрему сторінку, де і публікують посилання на потрібні документи, а потім додають її в головне меню. Так всі вони мають 3-ий рівень вкладеності. Тобто, виходить така собі карта сайту. Але крім основного призначення (допомога користувачам в пошуку потрібної інформації) вона додатково підвищує РВ навіть глибоко розташованих сторінок.

Висновки про вкладеність сторінки

 1. Від РВ залежить пріоритет сторінки при індексуванні пошуковими системами. Чим більше вкладеність, тим нижча пріоритетність документа.
 2. Вага сайту розподіляється по документам, які беруть участь в перелінковці. І чим більше рівень вкладеності, тим менша передається вага.
 3. Чим більший РВ сторінки, тим складніше вона просувається в пошуковій видачі.
 4. У розділи та підрозділи необхідно додавати тільки ті сторінки, які підходять по значенню. По-перше, так користувачам простіше знайти потрібну інформацію. По-друге, це враховується пошуковими системами під час аналізу рівня оптимізації структури сайту.

Тепер ви знаєте, що таке рівень вкладеності сторінок, і чому його не можна ігнорувати. Якщо хочете вийти в ТОП – потрібно приділяти даному питанню особливу увагу. Причому незалежно від типу сайту, будь то інтернет-магазин, блог чи візитка. Ваші конкуренти вже домоглися оптимального РВ на своїх проектах. А який максимальний рівень вкладеності у вас?

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал. Нагадаємо, що купити недорогий хостинг України ви можете у хостинг-компанії CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чат або скористайтеся одним з номером телефону ☎️ 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: