CityHost.UA
Допомога і підтримка

Чи потрібен сертифікат SSL

 2228
22.10.2020
article

SSL (Secure Socket Layer) - це інструмент, який використовується для підтвердження надійності домену. Сертифікат, виданий незалежною організацією, забезпечує захист веб-сайту і засвідчує безпечне шифрування потоку даних між користувачем і сервером. Таким чином, SSL може бути визначений як гарант конфіденційності цих даних, відправлених в електронному вигляді. У процесі шифрування використовується ключ певної довжини. Найкращу безпеку забезпечують більш довгі та складні ключі, які набагато складніше розшифрувати, ніж короткі.

Розбивка SSL-сертифікатів

За ефективністю і рівню SSL-сертифікатів можна розділити їх на 3 основні групи:

  • Перевірка домену (DV). Це найдешевший тип сертифіката, який перевіряє, чи дійсно веб-сайт публікується за адресою домену, і забезпечує захист даних всередині нього. Однак він не перевіряє компанію або особисті дані фізичної особи, яка подає заявку на цей тип сертифіката.
  • Перевірка організації (OV). Цей тип сертифіката SSL є розширенням перевірки домену, описаної вище. Крім перевірки домену та забезпечення безпеки даних, що передаються, в цьому випадку також перевіряється компанія, що подала заявку на сертифікат.
  • Розширена перевірка (EV). Сертифікат EV забезпечує найвищий рівень безпеки, про що свідчить також його загальна назва, тобто повна аутентифікація. Він проходить детальну і ретельну перевірку як домену, так і компанії, забезпечуючи довіру і 100% безпеку для користувачів сайту. Домен з розширеною перевіркою характеризується наявністю зеленої смуги в вікні з URL-адресою, який також включає назву компанії і дані власника веб-сайту.

Вартість SSL-сертифіката

В даний час на інтернет-ринку є багато розповсюджувачів SSL-сертифікатів, які пропонують сертифікати від різних емітентів, ціна яких залежить від рівня перевірки, рангу емітента, наданої гарантії та терміну їх дії. У разі перевірки домену можете знайти безкоштовні сертифікати, але короткострокові, терміном дії всього тридцять або дев'яносто днів.

Чому важливий сертифікат SSL

Сертифікат SSL важливий, тому що він забезпечує захист потоку даних, що, безсумнівно, викликає довіру серед користувачів цього інтернет-домену. На позицію SSL впливає той факт, що сертифікати видаються третіми сторонами, не пов'язаними з компанією або доменом, що багато в чому визначає їх значну цінність і можливості перевірки.

Звичайно, наявність сертифіката SSL необов'язково. Однак варто зазначити, що якщо у вас його немає, то довіра до інтернет-домену і компанії, яка ним керує, і довіру до нього впадуть майже до мінімуму, не кажучи вже про те, що це створює негативне сприйняття і імідж серед користувачів інтернету і потенційних клієнтів. Тому з міркувань іміджу власники невеликих веб-сайтів, навіть тих, що не завантажують ніяких даних від своїх користувачів, також намагаються отримати базові версії сертифікатів DV. Крім того, сертифікат SSL необхідний, якщо сайт позиціонується, Google зазвичай просуває сайти, у яких є сертифікати.

Читайте також: Що таке воронка продажів.

Усім потрібен сертифікат SSL

Як вже було сказано вище, однозначно так. Цей сертифікат необхідний, в основному, з міркувань іміджу і PR, так як він ідеально вписується в політику створення позитивного іміджу сайту і компанії, що управляє їм. Наприклад, ніхто не захоче здійснювати фінансову операцію з компанією, на сторінці якої видно напис: unsecured. Тим більше, що в останні кілька років Google Chrome став особливо чутливим до веб-сайтам без сертифікатів, відзначаючи їх не тільки розміщенням вищевказаного повідомлення, але також додатково виділяючи попередження червоним кольором і поміщаючи поруч з ним застережливий знак. Повідомлення з таким дизайном ефективно знижує довіру до сайту до нульового рівня.

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах. Нагадаємо, що купити хостинг України або vps сервер, ви можете у хостинг-компанії CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чату або по телефону ☎ 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: