CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що таке вага сторінки сайту

 917
05.11.2019
article

Вага сторінки сайту – це її рейтинг, який виражений у вигляді посилальних рекомендацій. Причому як внутрішніх, так і зовнішніх (інші площадки теж можуть посилатися на нього). В результаті формується параметр сторінки, за яким пошукові системи визначають її авторитетність (вагу).

Для кращого розуміння проведемо аналогію з голосуванням. Чим більше голосів отримує конкретна людина, тим вище її авторитет в очах певної аудиторії. Те ж саме і з сайтом.

Що таке статична вага?

Статична вага сторінки враховує вагу, що передається посиланнями. Розглянемо її особливості:

  1. Чим вона більше, тим вище значимість сторінки і лінків, що проставлені на ній. Ідеально, якщо на сторінці тільки одне посилання. В такому випадку вага буде накопичуватися (тобто збільшуватися з додаванням нових сторінок).
  2. Максимальне значення має вага головної сторінки сайту. Адже в рамках перелінковки сайту більша частина документів посилається саме на неї.
  3. Для збереження ваги всередині веб-ресурсу потрібно відмовитися від розміщення зовнішніх посилань. Або публікувати їх в розділах, що мають мінімальну вагу.
  4. Вага посилань в межах сторінки залежить від їх кількості. Адже вона ділиться між лінками порівну.

Є ще і динамічна вага сторінки. Але вона враховує дії користувачів (переходи по посиланням).

Читайте також: Що таке хостинг.

Як визначити вагу сторінки?

Точно дізнатися вагу сторінки неможливо. Принципи її розрахунку відомі лише пошуковикам. Раніше існував параметр PageRank, який показує авторитетність сторінки. Але Google перестав його оновлювати, і він більше неактуальний.

Сьогодні визначити вагу сторінки вдасться тільки приблизно. За замовчуванням вона вважається рівною 1.

Припустимо, на сайті 12 розділів. Всі 11 сторінок посилаються на головну. Зовнішніх посилань немає. І вага головної сторінки вийде 12 (11 плюс власна).

Аналогічним чином розраховується вага будь-якої сторінки. Достатньо знати кількість лінків, що на неї посилається. Але це в теорії. На практиці сайт має зовнішні посилання, плюс є ряд інших факторів, що ускладнюють розрахунки. Дізнатися вагу сторінки сайту все одно можна, але це буде складно. Та й точний показник розрахувати все одно не вдасться.

Навіщо це потрібно?

Статична вага – не просто цифра, вона суттєво впливає на ранжування сайту в пошуковій видачі. Якщо знайти найслабші за вагою сторінки і перерозподілити вагу з топових розділів, що закріпилися в ТОПі, можна поліпшити їх позиції. А якщо закупити лінки зі сторонніх ресурсів, то ефект буде на порядок краще. Адже зовнішня оптимізація теж дає хороший результат.

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал. Нагадаємо, що купити хостинг України ви можете у хостинг-компанії CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чат або скористайтеся одним з номером телефону ☎️ 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: