CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що таке ssl сертифікат

 1957
28.08.2019
article

SSL сертифікат – це цифровий підпис, що видається спеціальним центром сертифікації. Підтверджує дійсність серверу веб-ресурсу та достовірність даних про власника, забезпечує захищений обмін даними. По такому сертифікату легко зрозуміти, що інтернет-магазин надійний, а вказана при оформленні замовлення інформація (номер карти, телефон) надійно зашифрована та не потрапить в руки до зловмисників.

Для сайтів наявність такого цифрового підпису є обов'язковим, так як він впливає на ранжування у видачі Google та Яндексу. Проте до вибору SSL сертифіката треба підходити відповідально, адже від цього залежить і рівень довіри потенційних користувачів, і те, як веб-ресурс буде просуватися в подальшому.

Для чого потрібен SSL сертифікат?

Навіщо потрібен SSL сертифікат? Щоб застосовувати протокол HTTPS. Адже саме він і забезпечує безпечний обмін даними в інтернеті.

Крім того, SSL сертифікат сайту підтверджує що:

  • веб-ресурс належить конкретній компанії;
  • компанія – справжня, офіційно зареєстрована і має відповідні документи;
  • всі дані про фірму перевірені.

Іншими словами, він підвищує рівень довіри користувачів до сайту. А це добре позначається на поведінкових факторах. І, як результат, на позиціях веб-ресурсу в пошуковій видачі.

Види SSL сертифікату

Який вибрати SSL сертифікат? Залежить від сайту, для якого він підбирається. Існують різні види SSL сертифікатів, і всі вони відрізняються за певними ознаками.

Так, за кількістю підтримуваних доменів або піддоменів вони бувають:

  1. Стандартні. Захищають одне доменне ім'я. На субдомени (в т.ч. www) захист не поширюється.
  2. Групові. Захищають домен і все піддомени.
  3. Мультидоменні. Захищають відразу кілька різних доменів.

За типом перевірки даних розрізняють SSL сертифікати:

  1. Самопідписані. Генеруються самостійно. Але так як цифровий підпис не перевіряється довіреним центром – будь-який браузер буде попереджати користувача, що цьому сайту краще не довіряти. З цієї причини використовувати його немає сенсу – при вигляді такого повідомлення більшість користувачів будуть одразу покидати веб-ресурс.
  2. Essential SSL. Підходять для людей, які володіють персональними сайтами, де не проводяться комерційні операції (наприклад, блогами). Видаються за 5-15 хвилин. Вказувати додаткову інформацію про себе не потрібно. Для перевірки досить розмістити файл в кореневому каталозі сайту або додати фрагмент коду в шаблон.
  3. Instant. Призначені для юридичних осіб. Для отримання такого сертифікату треба підтвердити права на володіння доменним ім'ям та надати документи реального існування фірми. Видаються за кілька днів. В адресному рядку крім зеленого замку може вказуватися і найменування компанії.
  4. EV. Призначені для великих організацій, які проводять фінансові операції у великих об'ємах. Наприклад, для банків, інтернет-магазинів. Видаються після перевірки телефону компанії і надання документації (рахунків і т.п.). В адресному рядку відображається найменування фірми зеленим кольором і іноді додається підпис «Trusted» (в залежності від версії браузера).

Також існують SSL сертифікати, які підтримують IDN. Призначені вони для сайтів з кириличними доменними іменами.

Вибираємо SSL сертифікат з розумом

Тепер ви знаєте, що таке SSL сертифікат і для чого він потрібен. Залишилося тільки вибрати оптимальний варіант.

Якщо у вас блог чи простий тематичний портал, де не збираються ніякі дані про користувачів крім e-mail – вистачить безкоштовного або найдешевшого SSL сертифікату, який надає хостинг компанія. Якщо ж на сайті проводяться фінансові операції – вибирайте відповідний для себе варіант, відштовхуючись від сум транзакцій. Наостанок невеликий лайф-хак. Якщо не знаєте, що вибрати – можна перевірити SSL сертифікат сайту конкурентів. А потім оформити або такий же, або трохи краще.

Публікація була пізнавальною? Тоді поділіться нею в соціальних мережах і додавайтеся в наш Telegram канал. Нагадаємо, що купити недорогий хостинг України ви можете у хостинг-компанії CityHost. З технічних питань звертайтесь до онлайн чату або по телефону ☎️ 0 800 219 220.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: