CityHost.UA
Допомога і підтримка

Дзеркальні доменні зони

Деякі українські доменні зони працюють як дзеркальні. Це означає, що реєструючі ім'я в одній з таких зон, за власником резервується таке саме ім'я тільки в дзеркальній зоні.   

 

Для прикладу маючи зареєстрованим домен example.kiev.ua власник може зареєструвати аналогічне ім'я в зоні .kyiv.ua. На перший погляд, різниці й не помітно, але у першому випадку використовується російськомовна версія доменної зони, фактично Kiev ? Киев, а в другому україномовна, Kyiv ? Київ.

 

Також інколи дзеркальна зона буває коротшою і зручнішою для використання, як, наприклад в домені example.nikolaev.ua, де дзеркалом буде example.mk.ua.

 

Список* дзеркальних доменних зон

cherkassy.ua cherkasy.ua ck.ua
chernigov.ua chernihiv.ua cn.ua
chernovtsy.ua chernivtsi.ua cv.ua
dnepropetrovsk.ua** dnipropetrovsk.ua** dp.ua**
kiev.ua kyiv.ua  
kharkov.ua kharkiv.ua kh.ua
lutsk.ua volyn.ua  
odessa.ua odesa.ua od.ua
nikolaev.ua mykolaiv.ua mk.ua
rovno.ua rivne.ua rv.ua
zaporizhzhia.ua zaporizhzhe.ua  
luhansk.ua lugansk.ua  
vinnytsia.ua vinnica.ua vn.ua

* — Список є приблизним, оскільки лише при реєстрації реєстр може повідомити про належність доменної зони до дзеркальної

** — Реєструючи домен у цій доменній зоні Ви додатково отримуєте два дзеркальних варіанти безкоштовно. Дзеркала будуть вказувати на ті ж NS-сервери, що й основний домен, тому для використання дзеркал достатньо додати їх до розділу DNS і направити на хостинг.

 

Як зареєструвати дзеркальний домен

 

Для реєстрації дзеркального домену перейдіть у розділ Домени у Вашій панелі керування, або скористайтесь цим посиланням.

 

Зверніть увагу! Зареєструвати дзеркальний домен можливо лише в реєстратора, у якого зареєстровано його основну версію. Якщо ваш домен знаходиться на обслуговуванні стороннього реєстратора, і ви бажаєте зареєструвати дзеркальний домен в нашій компанії, перш за все потрібно здійснити трансфер основної версії домену на обслуговування до нас, а після завершення трансферу зареєструвати дзеркальний домен. Детальніше »

 

Напроти домену, який підтримує можливість реєстрації його дзеркальної версії відобразиться відповідна кнопка, що виділена на скриншоті

 

 

Натиснувши кнопку система запропонує Вам обрати дзеркальний домен та відобразить вартість його реєстрації.

 

 

Після реєстрації домену його дзеркальна версія буде додана до загального списку доменів у розділ Домени та DNS, де ви зможете ним повноцінно керувати.

 

Особливості дзеркального домену

 

Дзеркальний домен може працювати в одному з двох режимів:

 

— Як основний домен — вказуючи на той же сайт, для цього потрібно його налаштувати як псевдонім (аліас) до сайту згідно інструкції.

 

— Як окремий сайт — дзеркальний домен буде вказувати на зовсім інший сайт, який відрізняється від основної версії, для цього на хостингу потрібно створити новий сайт згідно інструкції.

 

Якщо Вам потрібна додаткова інформація чи допомога у налаштуванні дзеркального домену, будь ласка, залиште запит до технічної підтримки через свій особистий кабінет за посиланням.


Схожі статті