CityHost.UA
Допомога і підтримка

Чому варто обрати платний SSL-сертифікат

Платний та безкоштовний SSL-сертифікати виконують одне і те саме завдання — захищають з'єднання між сайтом (сервером) та браузером відвідувача сайту (клієнтом), унеможливлюючи перехоплення чутливих даних третіми особами, які вводяться клієнтом на сайті. Наявність на сайті SSL-сертифіката є обов'язковим критерієм адміністрування сайту, а починаючи з 2020 року Google пошук надає перевагу сайтам з SSL, а браузери на основі Chromium висвітлюють застереження для відвідувачів, які відвідують незахищені сайти.

 

Чому варто обрати платний SSL-сертифікат

 

Основний і найважливіший критерій — В кінці вересня 2021 припинив свою дію кореневий сертифікат DST Root CA X3 від центру сертифікації Let's Encrypt, який надає безкоштовні SSL-сертифікати, внаслідок чого мільйони сайтів перестали відкриватись для користувачів, які використовують застарілі операційні системи та гаджети, що давно не отримували оновлень безпеки. Говорячи застарілі заведено згадувати такі операційні системи як Windows XP, 7, 8, але Windows 10 також наразі вважається застарілою, і на ній теж можуть спостерігатись проблеми з доступом до сайтів, які використовують безкоштовний SSL. Гаджетів та ОС, які входять до переліку застарілих значно більше, рекомендуємо ознайомитись із цією, та цією статтями з даного приводу для розуміння деталей. Наявність на сайті платного SSL-сертифіката повністю вирішує дану складність.

 

Платний SSL-сертифікат має вищий рівень довіри, безпеки та гарантій, а платні SSL-сертифікати з типом верифікації DV можуть бути виписані виключно після ручної верифікації сайту та бізнесу центром сертифікації. Інформація про SSL який використовуються на сайті є публічною, будь-який відвідувач може бачити, який сертифікат використовується на сайті просто клацнувши на значок замка в адресному рядку браузера та прийняти рішення — довіряти сайту свої дані, чи ні.

 

Існує поняття wildcard SSL-сертифікатів, придбавши такий сертифікат його дія розповсюджуватиметься не лише на основний домен, але й на всі його піддомени, що зручно для сайтів з великою кількістю піддоменів, оскільки достатньо придбати один сертифікат, який працюватиме для всіх піддоменів одночасно, без потреби контролювати стан та термін дії SSL кожного окремого піддомену. Безкоштовний SSL-сертифікат не підтримує wildcard.


Схожі статті