CityHost.UA
Допомога і підтримка

Чому варто закривати порти 22 та 3389 фаєрволом?

Порти 22 (SSH, Linux) та 3389 (віддалений робочий стіл, Windows) є одними з основних та критичних портів через які здійснюється керування сервером. Розумною практикою з погляду кібербезпеки є закриття публічного доступу до даних портів за допомогою фаєрволу, з подальшим відкриттям доступу лише для списку дозволених ІР адрес.

 

За замовчуванням орендуючи сервер в нашій компанії дані порти будуть закриті для публічного доступу, а відкрити доступ для власної ІР адреси чи ІР інших осіб можна в буквально в 1 клацання мишкою в [розділі фаєрволу сервера].

 

Ви можете видалити правила фаєрволу що блокують публічний доступ до даних портів після чого під'єднатися до сервера зможуть будь-які учасники Інтернету, в тому числі й шкідливі боти, тому ми рекомендуємо відкривати публічний доступ без вагомої на то причини разом із розумінням можливих наслідків, далі про них.

 

Чому варто тримати порти закритими

 

• Відкриті порти активно атакуються шкідливими брутфорс-ботами з метою підібрати пароль адміністратора й отримати керування над сервером, що в наслідку може причиною втрати керування над сервером, в тому числі з втратою всіх даних.

 

• На Windows серверах відкритий порт віддаленого робочого столу також активно атакується брутфорс-ботами, тільки на відміну від Linux серверів, на Windows число сесій віддаленого робочого столу є обмеженим, і якщо боти "використають" всі вільні сесії — віддалений робочий стіл може перестати приймати нові запити на підключення і віддавати помилку, в тому числі й власника сервера.

 

• Кожна ініційована сесія на порті, будь це жива людина чи шкідливий хоч й мізерно, але витрачає фізичні ресурси сервера — мережеві та програмно-апаратні, сервер вимушений опрацьовувати ці запити, навіть якщо вони не несуть ніякого корисного навантаження.

 

• Закриття даних портів дозволяє вам керувати, кому саме надається доступ до сервера, оскільки ви самостійно додаєте ІР до фаєрволу, що гарантує значно вищий рівень безпеки.


Схожі статті