CityHost.UA
Допомога і підтримка

Як зробити трасування до сервера

За допомогою трасування можна діагностувати проблеми з доступом до сервера/сайту, оскільки трасування відображає весь шлях запиту від Вашого комп'ютера до → роутера → інтернет провайдера → магістральних провайдерів → дата-центру де розміщується сервер тощо, аж до моменту доки запит дійде до Вашого сервера з відображенням всіх вузлів. Розуміння на якому вузлі виникає обрив є ключем в діагностування проблем з доступом.

 

Трасування на Windows можна виконати як штатною утилітою tracert, так і за допомогою сторонніх утиліт, як от WinMTR. Далі ми розглянемо обидва варіанти. Трасування на Linux виконується аналогічною штатною утилітою traceroute

 

Трасування штатною улитітою tracert

 

1) Натисніть комбінацію клавіш WIN + R → введіть cmd → натисніть Enter або кнопку ОК

 

 

2) У вікні командного рядка, що відкриється введіть команду tracert та IP свого сервера або домен сайту, який бажаєте перевірити і натисніть Enter.

 

Наприклад tracert 1.1.1.1 або tracert google.com

 

 

3) Результатом виконання команди буде відображення вузлів які пройшов запит.

 

Зверніть увагу! Якщо запит припинив свій рух не дійшовши до кінцевого ІР сервера, це може свідчити про проблему на цьому вузлі. Якщо самостійно прочитати лог трасування не вдається, можете надіслати його скриншот в нашу технічну підтримку, спробуємо це зробити разом.

 

Трасування сторонньою утилітою WinMTR

 

1) Перш за все потрібно завантажити утиліту WinMTR [за посиланням]

 

2) Запустіть утиліту та введіть IP свого сервера або домен сайта в поле Host, який бажаєте перевірити і натисніть Start.

 

Наприклад 1.1.1.1 або google.com