CityHost.UA
Допомога і підтримка

Як зробити трасування до сервера

За допомогою трасування можна діагностувати проблеми з доступом до сервера/сайту, оскільки трасування відображає весь шлях запиту від Вашого комп'ютера до ? роутера ? інтернет провайдера ? магістральних провайдерів ? дата-центру де розміщується сервер тощо, аж до моменту доки запит дійде до Вашого сервера з відображенням всіх вузлів. Розуміння на якому вузлі виникає обрив є ключем в діагностування проблем з доступом.

 

Трасування на Windows можна виконати як штатною утилітою tracert, так і за допомогою сторонніх утиліт, як от WinMTR. Далі ми розглянемо обидва варіанти.

 

Трасування на macOS та Linux виконується аналогічною штатною утилітою traceroute

 

Трасування штатною улитітою tracert

 

1) Натисніть комбінацію клавіш WIN + R ? введіть cmd ? натисніть Enter або кнопку ОК

 

 

2) У вікні командного рядка, що відкриється введіть команду tracert та IP свого сервера або домен сайту, який бажаєте перевірити і натисніть Enter.

 

Наприклад tracert 1.1.1.1 або tracert google.com

 

 

3) Результатом виконання команди буде відображення вузлів які пройшов запит.

 

Зверніть увагу! Якщо запит припинив свій рух не дійшовши до кінцевого ІР сервера, це може свідчити про проблему на цьому вузлі. Якщо самостійно прочитати лог трасування не вдається, можете надіслати його скриншот в нашу технічну підтримку, спробуємо це зробити разом.

 

Трасування на предмет втрати пакетів утилітою WinMTR

 

1) Перш за все потрібно завантажити утиліту WinMTR [за посиланням]

 

2) Запустіть утиліту та введіть IP свого сервера або домен сайта в поле Host, який бажаєте перевірити і натисніть Start. Для кращого збору статистики дайте програмі попрацювати 3-5 хвилин.

 

Наприклад 1.1.1.1 або google.com

 

 

MTR трасування на предмет втрати пакетів на macOS

 

Утиліта WinMTR не доступна на macOS оскільки створена під Windows, але оскільки macOS це unix-подібна операційна система, вона може використовувати консольну утиліту MTR створену для Linux, про те перш за все її потрібно встановити через менеджера пакетів Homebrew.

 

1. Відкрийте Finder ? перейдіть папку з програмами ? запустіть програму Термінал

 

2. Встановіть менеджер пакетів Homebrew виконавши наступну команду з офіційного сайту:

/bin/bash -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)"

 

3. Виконайте встановлення утиліти MTR через Homebrew згідно з інструкцією:

brew install mtr

 

4. Після встановлення MTR виконайте команду початку трасування підставивши в прикладі замість google.com свій сайт або IP сервера. Для кращого збору статистики дайте програмі попрацювати 3-5 хвилин.

sudo mtr google.com