CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що робити, якщо мій сайт зламали?

З нашого боку - всі доступи до серверів закриті, і ми стежимо за безпеку даних клієнтів, підтримуючи її на найвищому рівні.

 

Отже, зловмисники скористалися вразливістю в Ваших скриптах.

 

 

Які можуть бути  уразливості:

 

1. Уразливості скриптів сайту. Це може бути через раніше завантаженi теми, плагіни, модулі з невідомих форумів, несвоєчасне їх оновлення, "захаращення" FTP сховища неактуальними темами / плагінами / модулями які не використовуються.

2. Зберігання паролів в браузері, або підбір паролів. Якщо ви регулярно зберігаєте свої паролі в браузері і тим більше в декількох браузерах на різних ПК, тим більше ви схильні до злому. Точно також використання однакових паролів до всіх сервісів і легкі паролі. Якщо у вас паролі виду admin123, на жаль але підібрати його не стане чимось складним для зловмисника.

3. Надання доступів третім особам. Якщо ви даєте доступ до FTP, Mysql, SSH на час виконання робіт по сайту своєму розробнику, то не зубудьте змінити доступи по завершенню надання послуг.

4. Віруси на ПК.

 

 

Що робити якщо сайт зламали:

 

- проаналізуйте логи доступу до сайту (Хостінг2.0 - Керування - Ресурси - Запити, або перейти на FTP і знайти папку logs) на предмет несанкціонованого доступу і зміни файлів.

- зверніться до розробників сайту з проханням знайти вразливість в скриптах і усунути її.

- якщо сайт працює на одній з CMS, переконайтеся, що Ви оновили версію до актуальної на сьогоднішній момент.

- якщо були видалені файли сайту, то Ви можете завантажити бекап сайту і відновити його. ВАЖЛИВО: якщо не виконати пункти вище, то вразливість залишиться, і Вас зламають ще раз.


Схожі статті