CityHost.UA
Допомога і підтримка

Ініціатива з дерусифікації українських доменів

new

Багато українських сайтів функціонує на географічних доменах у національній зоні UA. Але якщо уважно придивитися, то можна помітити, що значна частина таких доменів транслітеровані з російської мови — наприклад, odessa.ua, kiev.ua, rovno.ua. Одна з причин такої ситуації в тому, що русифіковані домени запускалися першими, і вже пізніше з’явилися правильні українські аналоги — odesa.ua, kyiv.ua, rivne.ua. 

Власники сайтів не завжди знають про це, а іноді просто не надають значення транслітерації. В часи війни відмова від російськомовних назв стане правильним громадянським кроком для кожного, а ми будемо стимулювати вас переходити на правильні домени.  

Одне з основних завдань ініціативи з дерусифікації доменів — збільшити кількість сайтів у доменних зонах з правильною транслітерацією. Аби досягти цієї мети, ми впроваджуємо наступні зміни:

  1. Знижки на реєстрацію доменів в зонах з правильною транслітерацією. В період з 28.06.2022 по 28.07.2022 року вартість реєстрації домену у правильний зоні становить всього 99 гривень на рік. Повний перелік зон: 

Зона 

Вартість

kyiv.ua

99 грн

kharkiv.ua

99 грн

dnipropetrovsk.ua*

99 грн

odesa.ua

99 грн

cherkasy.ua

99 грн

chernihiv.ua

99 грн

chernivtsi.ua

99 грн

rivne.ua

99 грн

* доменне ім'я у зоні dnipropetrovsk.ua реєструється автоматично при реєстрації у зоні dp.ua або dnepropetrovsk.ua. Аби активувати правильний домен не потрібно його купляти. Просто підключить його та зробіть псевдонімом основного імені.  

  1. Прибираємо з сайту можливість реєстрації імен у русифікованих зонах. Клієнти не зможуть зареєструвати в них імена, але продовжити існуючі можна.
  2. Спростили процес переходу на правильний домен. В панелі керування додано сповіщення про можливість зареєструвати домен з правильною транслітерацією (іконка біля існуючого домену). Також одразу після реєстрації домен додається на DNS.
  3. Проводимо інформаційну кампанію з популяризації правильних доменних зон. Розробили різні промо-матеріали — банери, статті та інше задля привернення уваги до цього питання. 
  4. Закликаємо колег-реєстраторів доєднатися до ініціативи. Відкрито звертаємося до українських реєстраторів підтримати нашу ініціативу і також стимулювати клієнтів переходити на правильні імена.    

Перевести сайт на домен з правильною транслітерацією нескладно. Потрібно зареєструвати нове ім'я та прописати його як псевдонім до існуючого. Докладна інструкція розміщена за цим посиланням.

Українізуємо інтернет разом!