CityHost.UA
Допомога і підтримка

Підключення OPcache

OPcache покращує продуктивність і швидкість завантаження PHP скриптів шляхом збереження скомпільованого байт-коду в оперативній пам'яті, тим самим позбавляючи веб-сервер від необхідності завантажувати і аналізувати скрипти при кожному запиті.

Для підключення послуги необхідно перейти у свою панель керування та знайти необхідний хостинг-аккаунт, натиснути Управління ? Дод послуги ? OPcache ? Замовити.

 

16 мегабайтів оперативної пам'яті для послуги OPcache виділяється безкоштовно. Заздалегідь дізнатися скільки потрібно виділити пам'яті конкретно для Вашого сайту, на жаль, не може оскільки для кожного сайту це індивідуально, а точні цифри можна дізнатися тільки експериментальним шляхом (див. Перевірка роботи OPcache)

Після натискання на "Замовити" відкриється вікно, в якому потрібно вибрати обсяг пам'яті, що виділяється для OPcache (наприклад 16 МБ), після чого підтвердити дію повторним натисканням кнопки "Замовити".

 

Після того як послуга Opcache була замовлена, потрібно підключити її до конкретного сайту. Для цього перейдіть на вкладку Сайти ? Параметри PHP ? Редагувати.

 

У вікні, що відкрилося знаходимо параметр Кешування OPcache і переводимо його в стан Включено, нижче вказуємо скільки конкретно пам'яті буде виділено під цей сайт. Якщо Ви раніше замовили 16 МБ, то прописавши в цьому полі значення 16, всі 16 мегабайтів будуть використані одним сайтом.

 

Приклад: якщо сайтів кілька, скажімо їх 2, а Ви придбали 128 МБ пам'яті, Ви зможете виділити кожному сайту по 64 МБ, або одному 32 (якщо цієї маленький сайт), а іншому 96 (якщо це сайт трохи більший).

Після натискання Зберегти налаштування завершено.

 

Перевірка роботи OPcache

 

Для перевірки роботи та використання пам'яті OPcache потрібно в кореневій директорії сайту, до якого підключена послуга, створити PHP файл з довільною назвою, наприклад info.php, а всередині цього файлу прописати наступний код:

 

 

після чого зберегти файл та відкрити його в браузері ввівши в адресний рядок домен сайту і назву PHP файлу, наприклад domain.com/info.php Редагувати файли на хостингу можна як за допомогою файлового менеджера, так і через FTP з'єднання.

 

Відкривши цей файл знаходимо в ньому розділ Zend OPcache, де нас зараз найбільше цікавлять рядки виділені жовтим кольором.

Cache hits — кількість звернень до скриптів, які знаходяться в кеші. Ми хочемо, щоб цей показник завжди був вище показника Cache misses.

 

Cache misses — кількість звернень до скриптів, які не перебувають в кеші та були виконані в обхід OPcache. Чим менше, тим краще.

 

Used memory — обсяг оперативної пам'яті, яку використовує сайт при роботі з OPcache. Це значення з'являється в байтах, читаємо перші 2 цифри (якщо дуже грубо). На прикладі вище, сайту виділено 128 МБ, з них він споживає приблизно 94 МБ, а 39 МБ не використовується. Експериментальним шляхом було виявлено, що для роботи конкретного сайту з OPcache потрібен пакет на 128 МБ.

 

Free memory — Вільна пам'ять, можна виділити для іншого сайту, або тримати в запасі для основного.

 

Для більш поглибленого аналізу і перегляду статистики OPcache можна створити ще один PHP файл, наприклад opcacheinfo.php, а всередині цього файлу прописати наступний код: