CityHost.UA
Допомога і підтримка

Що таке хостинг

15.04.2019
article

 

Хостингом називається послуга, у рамках якої користувачеві надається певний обсяг ресурсів серверного комп’ютера для розміщення сайтів і веб-додатків. Простою мовою, хостинг – це місце, де будуть зберігатися файли й бази даних вашого блогу, інтернет-магазину або онлайн-порталу. Надають таку послугу хостингові компанії (хостери).


Види хостингу

Розбираючи питання «Що таке хостинг», неможливо не згадати його типи. Їх чотири: віртуальний хостинг, віртуальний і виділений сервер, колокейшн.

У разі розміщення сайтів на віртуальному хостингу, приготуйтеся до того, що в нього будуть «сусіди» – сайти інших клієнтів, які також замовили shared hosting.
Переваги: ​​мінімальна ціна, простота налаштування і використання.
Недоліки: не підходять для високонавантажених сайтів.

У разі замовлення виділеного сервера, ви отримуєте для розміщення сайтів усі ресурси одного серверного комп’ютера.
Переваги: ​​висока продуктивність, гнучкість у виборі ОС і ПЗ, безпека.
Недоліки: висока ціна.

Орендуючи VPS/VDS, ви отримуєте віртуальний аналог дедікейтед сервера. «Сусідів» по ​​серверу у вас буде небагато й, навіть у години пікових навантажень на їхні сайти, швидкість завантаження веб-сторінок вашого ресурсу буде залишатися високою.

Колокейшн – це розміщення власного «заліза» в дата-центрах хостера.

 

Як вибрати хостинг за технічними параметрами

Після того як ви дізналися про типи вебхостинга, можна приступати до його вибору. Базуватися він повинен на основі таких нюансів:

  • Тип сайту. Веб-візитки й невеликі блоги найкраще заливати на shared hosting. А ось для інтернет-магазинів і порталів оренда виділеного сервера або VDS – варіант # 1.
  • Кількість сайтів. Обмеження на кількість підключених доменів зазвичай визначені у всіх тарифах віртуального хостингу, що означає неможливість запуску великої кількості сайтів. В VPS і на виділених серверах таких обмежень немає.
  • Кількість відвідувачів. Чим більше відвідувачів заходить на сайт і чим активніше вони взаємодіють із ним, тим більше використовується ресурсів сервера. Щоби сайт не «падав» у години пікових навантажень, замовляйте dedicated server або VDS.
  • Тип ПО. Популярні CMS на зразок WordPress без проблем запускаються, навіть якщо їх встановити на shared hosting. Якщо ж плануєте використовувати малопоширені технології, вибирайте виділений або віртуальний сервер.

 

Вибір хостингу з огляду на послуги компанії

Крім технічних характеристик, важливо зрозуміти, наскільки зручно буде взаємодіяти з вашим провайдером. Ось кілька речей, які слід з’ясувати, перш ніж замовити в нього послуги:

  • Чи працює техпідтримка без вихідних? Наскільки вона компетентна й доброзичлива? Напишіть в онлайн-чат хостера в суботу або неділю. Оцініть якість і швидкість отримання відповіді.
  • Як оплачувати послуги? Дізнайтеся про те, які способи оплати приймає хостер і прикиньте, чи буде вам зручно оплачувати такими способами.
  • Чи є повернення коштів? Дізнайтеся, протягом якого періоду можна повернути гроші, якщо послуги хостингової компанії не підійшли.
  • Що кажуть про хостера в інтернеті? Пошукайте, що пишуть у Мережі про хостингову компанію. Це дасть чітке розуміння того, чи вести справи з таким хостером або краще вибрати іншого.
  • Чи є тестовий період? Усі серйозні хостингові компанії пропонують новим клієнтам безплатний період тестування послуг.

 

Як купити хостинг із вигодою

Щоби менше платити за послуги хостингу, регулярно стежте за акціями, які запускають хостингові компанії. Радимо також відстежувати знижки, які хостери здебільшого надають усім, хто збирається замовити послуги на тривалий термін. Іншими словами, якщо ви замовите оренду хостингу не на місяць, а відразу на рік або на два, заощадите до 1–1.5 тисяч гривень!

Для заощадження особистих коштів радимо зателефонувати або написати в онлайн-чат хостингової компанії перед замовленням послуг і поцікавитися, чи не проводяться зараз якісь акції. Цілком можливо, ви просто не помітили інформацію про них на сайті.


Сподобалася стаття? Розкажіть про неї друзям: